Альбендазол - Albendazole IP Zelvac AB 400 MG антипаразитарный препарат, Індія

Відкласти
Характеристики

Количество в упаковке   —   10

Форма выпуска   —   Таблетки

450 грн./шт.
У наявності

Альбендазол - Albendazole Zelvac AB 400 MG антипаразитарный препарат, Індія

Альбендазол відноситься до антигельмінтною препаратів, які ефективно впливають на деякі види глистів, які паразитують в організмі людини.

Альбендазол застосовується для лікування ентеробіозу, анкилостомидоза, некатороза, гіменолепідозу, тениоза, стронгілоїдозі, аскаридозу, трихоцефальозу, клонорхоза, опісторхозу, шкірний синдром Larva Migrans, лямбліозу у дітей, кістозного ехінококозу, альвеолярного ехінококозу, нейроцистициркоза, гепатиколеза, гнатостомоза, трихінельозу, токсокарозу.

Прийом Альбендазолу з їжею та напоями.

Якщо Ви приймаєте Альбендазол, то Вам не слід вживати грейпфрут або грейпфрутовий сік, так як його вживання може призвести до підвищення рівня альбендазолу в крові.

Склад:

діюча речовина: аlbendazole;

1 таблетка містить 400 мг альбендазолу;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, кремнію діоксид колоїдний безводний, ароматизатор апельсиновий, аспартам, тальк, магнію стеарат.

Лікарська форма. 

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки від майже білого до сірого кольору, плоскоциліндричні, з фаскою.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, які застосовуються при нематодозах.

Код АТС Р02С А03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Альбендазол ― антипротозойный і антигельмінтивний препарат з групи бензимідазолу карбомата. Препарат діє як на кишкові, так і на тканинні паразити у формі яєць, личинок та дорослих гельмінтів. Антигельмінтну дію альбендазолу зумовлена пригніченням полімеризації тубуліну, що призводить до порушення метаболізму та загибелі гельмінтів.

Альбендазол активний відносно таких кишкових паразитів: нематоди ― Ascaris lumbricoides, Trichuris trichiura, Enterobius vermicularis, Ancylostoma duodenale, Necator americanus, Strongyloides stercoralis, Cutaneus Larva Migrans; цистоды ― Hymenolepsis nana, Taenia solium, Taenia saginata; трематоди ― Opisthorchis viverrini, Clonorchis sinensis; протозои ― Giardia lamblia (intestinalis або duodenalis).

Альбендазол активний відносно тканинних паразитів, включаючи цистный і альвеолярний ехинококкози, викликані вторгненням Echinococcosus granulosus та Echinococcosus multilocularis відповідно. Альбендазол є ефективним засобом для лікування нейроцистицеркозу, спричиненого личинкової інвазією Taenia solium, капіляріозу, спричиненого Capillaria philippinensis, і гнатостомоза, спричиненого інвазією Gnathostoma spinigerum.

Альбендазол знищує цисти або значно зменшує їх розміри (до 80 %) у пацієнтів з гранулярним ехінококозом. Після лікування альбендазолом кількість нежиттєздатних цист збільшується до 90 % порівняно з 10 % у пацієнтів, які не проходили курс лікування. Після застосування альбендазолу для уничножения цист, викликаних Echinococcus multilocularis, повне одужання спостерігалось у меншої частини пацієнтів, у більшості ― поліпшення або стабілізація стану.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо препарат слабо всмоктується (до 5 %) із травного тракту. Одночасне застосування жирної їжі приблизно у 5 разів збільшує всмоктування препарату.

Альбендазол швидко метаболізується у печінці під час первинного проходження. Основний метаболіт ― сульфат альбендазолу ― зберігає половину фармакологічної активності первинної речовини.

Період полувывидения сульфату альбендазолу з плазми становить близько 8,5 години. Сульфат альбендазолу та інші метаболіти виводяться переважно з жовчю, і тільки невелика їх частина виводиться із сечею. Після тривалого застосування препарату у високих дозах його виведення із цист відбувається кілька тижнів.

Клінічні характеристики.

Свідчення.

Кишкові форми гельмінтозів та шкірний синдром Larva Migrans (короткострокове лікування малими дозами): ентеробіоз, анкілостомоз та некатороз, гіменолепідоз, теніоз, стронгілоїдоз, аскаридоз, трихоцефальоз, клонорхоз, опісторхоз, лямбліоз у дітей.

Системні гельминтные інфекції (тривале лікування високими дозами):

  • цистный ехінококоз (спричинений Echinococcus granulosus):

- при неможливості хірургічного втручання;

- перед хірургічним втручанням;

- після операції, якщо передопераційне лікування було коротким, якщо спостерігається розповсюдженість гельмінтів або під час операції були знайдені живі форми;

- після проведення черезшкірного дренажу цист з діагностичною або терапевтичною метою;

  • альвеолярний ехінококоз (спричинений Echinococcus multiocularis):

- при неоперабельному захворюванні, зокрема у випадках місцевих або віддалених метастазів;

- після паліативного хірургічного втручання;

- після радикального хірургічного втручання або пересадження печінки;

  • нейроцистицеркоз (спричинений личинками Taenia solium):

- при наявності одиничних або множинних цист або гранульоматозного ураження мозку;

- при арахноїдальних або внутрішньошлуночкових цистах;

- при рацемозных цистах;

  • капилляроз (спричинений Capillaria philippinensis), гнатостомоз (спричинений Gnathostoma spinigerum та спорідненими видами), трихінельоз (спричинений Trichinella spiralis та T. pseudospiralis), токсокароз (спричинений Toxocara canis та спорідненими видами).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до альбендазолу, інших похідних бензилидазолов, до інших компонентів препарату. Захворювання сітківки ока. Період тривалістю в один менструальний цикл перед запланованою вагітністю. Фенілкетонурія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Альбендазол індукує ферменти системи цитохрому Р450.

При одночасному застосуванні з циметидином, празиквантелом і дексаметазоном можливе підвищення рівня метаболітів альбендазолу у плазмі крові, що може викликати його передозування.

Ритонавір, фенітоїн, карбамазепін і фенобарбітал можуть знижувати плазмову концентрацію активного метаболіту альбендазолу. Клінічна значущість цього явища невідома, але це може призвести до зменшення ефективності, особливо при лікуванні системних гельмінтних інфекцій. Ефективність лікування пацієнтів слід контролювати ― можуть знадобитися альтернативні дозові режими або терапія.

При одночасному застосуванні альбендазолу з теофіліном необхідно контролювати рівень теофіліну в крові.

Системна дія збільшується, якщо препарат приймати під час їжі.

Грейпфрутовий сік підвищує рівень альбендазолу сульфоксиду в плазмі крові.

З-за можливого порушення активності цитохрому Р450 існує теоретичний ризик взаємодії з такими препаратами: пероральними контрацептивами, антикоагулянтами, пероральними цукрознижувальними засобами, теофіліном.

Особливості застосування.

Короткострокове лікування кишкових інфекцій та шкірного синдрому Larva Migrans.

Щоб уникнути прийому Альбендазолу на ранніх термінах вагітності, жінок репродуктивного віку слід лікувати у перший тиждень після менструації або після негативного тесту на вагітність. Під час терапії необхідна надійна контрацепція.

Лікування альбендазолом може виявити вже існуючий нейроцистицеркоз, особливо на територіях з високим рівнем інфікування штамами Tenia solium. У пацієнтів можуть виникати неврологічні симптоми, наприклад, судоми, підвищення внутрішньочерепного тиску та фокальні симптоми внаслідок запальної реакції, спричиненої загибеллю паразитів в мозку. Симптоми можуть виникнути незабаром після лікування, тому слід негайно почати відповідну терапію кортикостероїдами та протисудомними препаратами.

Тривале лікування системних гельмінтних інфекцій.

Лікування альбендазолом супроводжується слабким або помірним підвищенням рівня печінкових ферментів, що звичайно нормалізується після припинення лікування. Тому рівень печінкових ферментів слід перевіряти перед початком кожного курсу лікування і щонайменше кожні 2 тижні під час лікування. Якщо рівень печінкових ферментів значно збільшується (більше ніж у 2 рази порівняно з верхньою межею норми), лікування альбендазолом слід припинити. Лікування може бути поновлено після нормалізації рівня ферментів, але стан пацієнта слід ретельно контролювати.

Альбендазол може викликати пригнічення кісткового мозку, тому слід проводити аналізи крові пацієнта на початку лікування та кожні 2 тижні протягом 28-денного циклу. Пацієнти із захворюванням печінки, включаючи печінковий ехінококоз, більш схильні до пригнічення кісткового мозку, результатом чого є виникнення панцитопенії, апластичної анемії, агранулоцитозу та лейкемії, що зумовлює необхідність ретельного контролю показників крові. У разі виникнення значного падіння показників крові лікування слід припинити.

Можна застосовувати при проведенні дегельмінтизації перед вакцинацією, а також для профілактичного лікування два рази на рік.

У хворих нейроцистицеркозом, які лікуються альбендазолом, можуть виникати симптоми (наприклад, судоми, підвищення внутрішньочерепного тиску та фокальні симптоми), пов'язані з запальною реакцією, викликаної загибеллю паразитів. Це слід лікувати кортикостероїдами та протисудомними препаратами. Для запобігання підвищення церебрального тиску протягом першого тижня лікування рекомендується застосовувати пероральні або внутрішньовенні кортикостероїди.

Щоб уникнути застосування Альбендазолу на ранніх термінах вагітності жінкам дітородного віку слід:

- починати лікування тільки після негативного тесту на вагітність;

- застосовувати ефективні засоби контрацепції під час лікування препаратом і протягом місяця після його відміни.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю, і для лікування жінок, які планують завагітніти.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Враховуючи наявність такої побічної реакції, як запаморочення, рекомендовано на період застосування альбендазолу утриматися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Кишкові інфекції та шкірний синдром Larva Migrans.                               

Альбендазол приймають перорально, під час їди. Рекомендується приймати таблетки в один і той же час кожен день (наприклад: вранці і ввечері). Якщо Ви відчуваєте труднощі при ковтанні таблетки, то можна їх спочатку розжувати/подрібнити, а потім запити водою. Якщо не настає одужання через три тижні, призначається другий курс лікування.

Таблетку можна розжувати або розкришити і прийняти з невеликою кількістю води.

 

Інфекція

Вік

Тривалість прийому

Ентеробіоз, анкілостомоз, некатороз, аскаридоз, трихоцефальоз

Дорослі і діти старше 3 років.

 

400 мг 1 раз на добу (1 таблетка) одноразово.

Стронгілоїдоз, теніоз, гіменолепідоз

Дорослі і діти старше 3 років

400 мг 1 раз на добу (1 таблетка) протягом 3 днів.

При гіменолепідозі рекомендується повторний курс лікування в інтервалі з 10-го по 21-й день після попереднього курсу.

Клонорхоз, опісторхоз

Дорослі і діти старше 3 років

400 мг (1 таблетка) 2 рази на добу протягом 3 днів.

Шкірний синдром Larva Migrans

Дорослі і діти старше 3 років

400 мг (1 таблетка) 1 раз на добу протягом 1 ― 3 днів.

Лямбліоз

Діти від 3 до 12 років

400 мг (1 таблетка) 1 раз на добу протягом 5 днів.

Системні гельминтные інфекції (тривале лікування високими дозами).

Препарат приймається одночасно з їжею.

Застосовувати дорослим і дітям старше 6 років.

Дітям до 6 років призначення препарату у високих дозах не рекомендується. Режим дозування встановлюють індивідуально залежно від віку, маси тіла, а також ступеня тяжкості інфекції.

Доза для пацієнтів при масі тіла понад 60 кг становить 400 мг (1 таблетка) 2 рази на добу. При масі тіла менше 60 кг препарат призначають із розрахунку 15 мг/кг/добу. Цю дозу слід розділити на 2 прийоми. Максимальна добова доза ― 800 мг.

 

Інфекція

Тривалість прийому

Цистный ехінококоз

28 днів. 28-денний цикл може призначатися повторно (всього 3 рази) після перерви у 14 днів.

Неоперабельні і множинні кісти

До 3 28-денних циклів при лікуванні печінки, легеневих і перитонеальних цист. При наявності цист іншої локалізації (в кістках або мозку) може знадобитися тривале лікування.

Перед операцією

Перед операцією рекомендується два 28-денного циклу. Якщо операцію потрібно провести до завершення цих циклів, лікування можна продовжити довше до початку операції.

Після операції

Після черезшкірного дренажу цист

Якщо перед операцією був отриманий короткий (менше 14 днів) курс лікування або якщо було проведено невідкладне оперативне втручання, після операції проводять два цикли по 28 днів, розділених 14-денною перервою.

Аналогічно, якщо знайдені життєздатні цисти або виникло розповсюдження гельмінтів, проводять два повних цикли лікування.

Альвеолярний ехінококоз

28 днів. Другий 28-денний курс повторюють після двотижневої перерви. Лікування може бути продовжене протягом декількох місяців або років.

Нейроцистицеркоз**

Тривалість прийому ― від 7 до 30 днів. Другий курс можна повторити після двотижневої перерви.

Цисти в паренхімі і гранульоми

Звичайна тривалість лікування ― від 7 днів (мінімум) до 28 днів.

Арахноїдальні та внутрішньошлункової цисти

Звичайний курс лікування становить 28 днів.

Рацемозные цисти

Звичайний курс лікування становить 28 днів. Курс може тривати довше. Тривалість лікування визначається клінічними і радіологічними відповіддю на лікування.

Капилляриоз

400 мг 1 раз на добу протягом 10 днів.

Звичайно потрібно один курс лікування, але можуть знадобитися наступні курси, якщо результати пара-зитологического обстеження будуть позитивними.

Гнатостомоз

400 мг 1 раз на добу протягом 10 ― 20 днів**.

Трихіноз, токсокароз

400 мг 2 рази на добу протягом 5 ― 10 днів**.

 

** У даному разі слід призначати відповідну кортикостероїдну і протисудомну дію терапію. Пероральні та внутрішньовенні кортикостероїди рекомендуються для попередження виникнення церебральної гіпертензії протягом першого тижня лікування.

Хворі літнього віку

Досвід застосування препарату для лікування осіб літнього віку обмежений. Корекція дози не потрібна, проте альбендазол з обережністю слід застосовувати для лікування літніх пацієнтів з порушенням функції печінки.

Ниркова недостатність

Оскільки альбендазол виводиться нирками у дуже незначній кількості, корекція дози для лікування цієї категорії хворих не потрібна, однак при наявності ознак ниркової недостатності такі хворі повинні перебувати під пильним наглядом.

Печінкова недостатність

Оскільки альбендазол активно метаболізується в печінці до фармакологічно активного метаболіту, порушення функції печінки може мати суттєвий вплив на його фармакокінетику. Тому пацієнти зі зміненими показниками функції печінки (підвищення рівня трансаміназ) до початку застосування альбендазолу повинні бути ретельно обстежені ― у разі істотного підвищення рівня трансаміназ або клінічно значущих змін лікування слід припинити.

Діти.

Препарат протипоказаний для лікування дітей віком до 3 років у даній лікарській формі.

Передозування.

Симптоми: нудота, блювання, діарея, тахікардія, сонливість, порушення зору, зорові галюцинації, порушення мовлення, втрата свідомості, збільшення печінки, підвищення рівня трансаміназ, жовтяниця; респіраторний дистрес, коричнево-червоне або оранжеве забарвлення шкіри, сечі, поту, слини, сліз і фекалій пропорційно дозі препарату.

Лікування: проводять промивання шлунка та застосовують симптоматичну і підтримуючу терапію.

Побічні реакції.

З боку травного тракту та печінки: стоматит, сухість у роті, печія, нудота, блювання, біль у животі, метеоризм, діарея, запор.

Гепатобіліарні розлади: транзиторне підвищення активності печінкових ферментів, жовтяниця, гепатит, гепатоцелюлярні порушення.

З боку серцево-судинної системи: підвищення артеріального тиску, тахікардія.

З боку центральної нервової системи та периферичної нервової системи: безсоння або сонливість, головний біль, запаморочення, сплутаність свідомості, дезорієнтація, галюцинації, судоми, зниження гостроти зору.

З боку системи крові та лімфатичної системи: лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія, анемія, включаючи апластичну анемію, агранулоцитоз, панцитопенія. Пацієнти із захворюванням печінки, включаючи печінковий ехінококоз, більш схильні до пригнічення кісткового мозку.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипи, гіперемія, поліморфна еритема, синдром Стівенса ― Джонсона, зворотна алопеція, свербіж, кропив'янка, пухирчатка, дерматит, набряк.

З боку нирок та сечовидільної системи: порушення функції нирок, гостра ниркова недостатність, протеїнурія.

Загальні розлади: біль у кістках, горлі, лихоманка, слабкість.

Можливі реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичні/анафілактоїдні реакції.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

На момент очікування товару попередні замовлення приймаємо на Вайбер 0675596871


Количество в упаковке   —   10

Форма выпуска   —   Таблетки

Зворотний дзвінок
Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотний дзвінок