Розвиток мозку у дітей, що потрібно знати?

Розвиток мозку у дітей, що потрібно знати?

Розвиток мозку у дітей, що потрібно знати?

ЗДОРОВЕ розвиток МОЗКУ починається рано і продовжується в дитинстві. Здоровий мозок впливає на те, наскільки добре діти вчаться, контролюють імпульси , планують і приймають рішення. Це також впливає на їх соціальноемоційні навички , настрій і психічний здоров'я.

Згідно статті журналу педіатрії 2016 року про роль харчування в розвитку мозку , структурні та інтелектуальні здібності мозку в основному встановлюються до 3 років. У дитинстві формується структура мозку та «інформаційна магістраль».

Хоча немовлята не можуть говорити і читати, вони вчаться на спостереженні, спілкуючись з опікунами і їх оточенням. Цей процес продовжується і в перші роки життя, що призводить до появи мови, соціальних навичок та навчання через гру.

У дитинстві з'являються формальне навчання, управлінські навички, такі як здатність до планування та прийняття рішень. Хоча ріст і розвиток мозку, все ще триває в підлітковому віці, відбувається зрушення. Мозок починає скорочуватися, видаляючи недостатньо задіяні нейрони та інформаційні шляхи, щоб більш важливі з них могли процвітати.

На розвиток мозку у дітей раннього віку впливають багато факторів, але експерти зосереджуються на трьох ключових областях: вплив, досвід і харчування.

Вплив токсинів, таких як свинець , а також інфекції, стрес і травми можуть мати довгострокові наслідки для розвитку мозку. Точно так само позитивний або негативний досвід можуть впливати на розвиток мозку. Наприклад, зневага або жорстоке поводження можуть мати руйнівні і тривалі наслідки, а спільні ігри з дитиною або спільне читання оповідань корисні для розвитку мозку. Третій ключ до здорового мозку — це звичайно ж харчування.

Поживні речовини для здорового розвитку мозку

Молодий мозок більш вразливий до впливу дефіциту поживних речовин, ніж старий мозок. Фактично, дефіцит поживних речовин у ранньому віці може вплинути на розвивається структуру мозку, його функції і в подальшому призвести до когнітивного дефіциту.

Хоча мозок «пластичний» і може оговтатися від такої шкоди, як дефіцит поживних речовин, експерти відзначають, що існують критичні періоди розвитку та періоди, коли області мозку мають більш високі потреби в поживних речовинах. Це робить дефіцит в цей критичний період розвитку більш руйнівним.

Протеїн

Цей макроелемент і його амінокислоти є будівельними блоками будь-якого процесу росту, включаючи розвиток мозку. Білок є компонентом нейронів або нервових клітин і нейротрансмітерів, які передають повідомлення між нейронами і допомагають будувати структуру і розмір мозку.

DHA

Більше половини мозку складається з жиру. Жир необхідний в раціоні маленьких дітей для неврологічного розвитку і роботи мозку. Недостатня кількість жирів у раціоні може призвести до поганого росту і когнітивним розладам.

Докозагексаєнова кислота, або те, що частіше називають DHA, являє собою длинноцепочечную поліненасичені жирні кислоти і одну з найбільш важливих жирних кислот омега-3 в мозку. DHA необхідна для створення, руху, організації і з'єднання нейронів мозку. Вона також бере участь у побудові структури сітківки. Таким чином, DHA грає роль в інтелекті, зорі, уваги і контролю над імпульсами.

Морепродукти , в тому числі жирна риба, така як лосось, є кращим джерелом DHA.

Холін

Холин является важным питательным веществом, а это означает, что мы должны получать его из нашего рациона, поскольку наш организм его не производит. Холин участвует в структуре клеток мозга, нейротрансмиссии, а также в обработке и хранении памяти.

Холин содержится в яичных желтках, а также в мясе и орехах, таких как фисташки и миндаль.

Железо

Миелинизация, процес покриття нейронів жировою оболонкою, званої миелином, для забезпечення ефективної передачі інформації по всьому мозку, вимагає заліза. Крім того, нейротрансмітери, які відправляють хімічні повідомлення у мозок для регулювання фізичного функціонування, такого як частота серцевих скорочень і дихання, а також психологічного функціонування, включаючи навчання і концентрацію, залежать від отримання достатньої кількості заліза в раціоні.

Есть много пищевых источников железа. Железо содержится в продуктах животного происхождения, таких как говядина или куриная печень, птица и рыба. Растительные источники включают бобы, обогащенные хлопья для завтрака, тофу и шпинат, и их следует употреблять с продуктами, содержащими витамин С, такими как помидоры или цитрусовые, чтобы улучшить усвоение железа в организме.

Цинк

Цинк участвует во всех основных функциях мозга. Дефицит цинка в раннем детстве был связан с плохим обучением, вниманием, памятью и настроением. Мясо, моллюски, бобы, орехи и цельнозерновые продукты — хорошие источники цинка.

https://angeoliz.com.ua/p1233870765-omega-rybij-zhir.html

Зворотний дзвінок
Viber
Telegram
Facebook
Instagram

Зворотний дзвінок